PUBLICZNA KOLEKCJA SZTUKI MIASTA WARSZAWY

Projekt Fundacji Bęc Zmiana

Urządzenie do słuchania Wisły

Artyści: Norbert Delman
Miejsce prezentacji: bulwar nad Wisłą
Typ obiektu: rzeźba
Data powstania: 2011

Tuba akustycznie wzmacniająca szumy i dźwięki rzeki. Ma wzbudzać potrzebę słuchania natury i przypominać o niej, jej odgłosach, szmerach i szeptach, w miejscu, gdzie bywają one zagłuszane przez zgiełk miasta.

Projekt powstał w ramach przedsięwzięcia „Park rzeźby nad Wisłą”/www.transformwarsaw.blogspot.com:
Prezentacja prac site-specific młodych artystów, studentów ASP w nadwiślańskiej przestrzeni. Na okres wakacji bulwar zamienił się w Park pełen niebanalnych, intrygujących rzeźb, które stworzone zostały z myślą o tym specyficznym terenie. Konkurs wygrało sześć projektów, które w jakiś sposób swoją ideą, rolą czy tworzywem odwołują się do rzeki i jej nabrzeży.

Projekt Stowarzyszenia Edukacji i Postępu STEP/www.2b.art.pl/ – prezentującego w nadwiślańskiej przestrzeni prace site-specific młodych artystów z ASP. Na okres wakacji bulwar po raz drugi zamienia się w Park pełen niebanalnych, intrygujących rzeźb, które stworzone zostały z myślą o tym specyficznym terenie. Konkurs wygrało sześć projektów, które w jakiś sposób swoją ideą, rolą czy tworzywem odwołują się do rzeki i jej nabrzeży.

Materiały informacyjne i fotograficzne dzięki uprzejmości organizatorów.

Informacja

This entry was posted on 30 sierpnia, 2011 by in 2011, Prace powstałe dzięki wsparciu dotacji m.st. Warszawy.