PUBLICZNA KOLEKCJA SZTUKI MIASTA WARSZAWY

Projekt Fundacji Bęc Zmiana

Synchronizacja*

Obrazek

Artyści: Jakub Szczęsny, przechodzień
Lokalizacja: Park przy Agrykoli, Śródmieście
Typ obiektu: instalacja świetlna
Data powstania: 2008
Instytucja administrująca: Zarząd Dróg Miejskich

W ciemnej przestrzeni przejścia pod estakadą ruchliwej Trasy Łazienkowskiej, oddzielającej przestrzenie dwu malowniczych parków: Agrykola i na Skarpie, architekt Jakub Szczęsny rozmieścił kilkadziesiąt kolorowych, czerwonych, żółtych i zielonych świetlówek. Kiedy po zmroku pojawia się w pobliżu przechodzień, rozbłyskają w zaprojektowanych sekwencjach i rozświetlają teren. Działanie proste, punktowe, którego celem jest modyfikacja percepcji przestrzeni. Zaproszenie do spacerów, synchronizacja miasta i zaspokojenie potrzeb nocnych flaneurów. Instalacja świetlna autorstwa Jakuba Szczęsnego w Parku Agrykola jest częścią projekt SYNCHRONICITY_Warsaw. Projekty dla Warszawy przyszłości, realizowanego przez Fundację Bęc Zmiana.

Producent projektu: Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana/www.funbec.eu

*Instalacja jest częścią Publicznej Kolekcji m.st. Warszawy:
Zbiór dóbr kultury będących w posiadaniu m.st. Warszawy, który powstał na podstawie dokumentów uzyskanych z Biura Kultury m.st. Warszawy, urzędów dzielnic i Zarządu Oczyszczania Miasta.

Obrazek

Informacja

This entry was posted on Sierpień 5, 2008 by in 2008, Prace powstałe dzięki wsparciu dotacji m.st. Warszawy, Publiczna Kolekcja Sztuki m.st. Warszawy.